اسپیسر پنجره دوجداره

اسپیسر پنجره دوجداره

اسپیسر شیشه به قطعاتی کوچک که می توانند پلاستیکی یا فلزی باشند گفته می شود که برای جدا کردن و پشتیبانی از دو (یا سه) شیشه در یک پنجره چند جداره کار می کنند. ابتدا دو صفحه شیشه توسط چسب شیشه دو جداره به هم متصل شده و اسپیسر شیشه صفحات را در جای خود نگه می دارد، بنابراین فضای هوایی پر از گازهای نجیب مانند آرگون یا کریپتون را در پنجره های پر از گاز ایجاد می کنند. اسپیسر شیشه بخش مهمی از هر واحد پنجره است زیرا ضمن ارتقاء مهر و موم حرارتی و رطوبت پنجره، باعث تقویت تمامیت ساختاری پنجره می شوند و باعث افزایش اثربخشی آن می شوند. کیفیت این مهر و موم ها همچنین باعث افزایش توانایی عایق بندی پنجره می شود.
اسپیسر شیشه های با کیفیت بالا، بادوام، مستحکم و دارای عایق بندی بالا هستند. با اطمینان از اینكه اسپیسر شیشه از این صلاحیت های خاص برخوردار باشد، مشخص می شود كه از چه نوع موادی برای ساخت خود فضا استفاده شود و هر ماده مزایا و اشکالاتی دارد. هنگامی که از فضای با کیفیت بالا به همراه پنجره های روکش الکترونیکی استفاده می شود، می توان بهره وری انرژی خود پنجره را تا حد زیادی بهبود بخشید.

 

عملکرد

علاوه بر ارائه پشتیبانی ساختاری از یک پنجره، اسپیسر شیشه یک سری کارکردهای مهم دیگر را نیز انجام می دهد. این کارکردها عبارتند از:

  • تنش ها را به دلیل گسترش صفحه پنجره به سبب تغییر دما و همچنین افت و خیزهای ناشی از اختلاف فشار، تأمین می کند. هنگامی که دما بالاتر است، یک اسپیسر شیشه انعطاف پذیر امکان انبساط را فراهم می کند و باعث کاهش انقباض در هوای سرد می شود. انعطاف پذیری اسپیسر شیشه باعث می شود تا درزگیر شکاف برنداشته و شکسته نشود و اطمینان حاصل گردد که مهر و موم روی پنجره تا حد امکان قوی باشد.
  • مانع از رطوبت برای جلوگیری از نشت آب یا بخار آب به داخل منزل یا پنجره می شود، که می تواند سبب مه شکن گردد. به طور کلی، اسپیسر شیشه فوم در جلوگیری از ایجاد بخار در داخل پنجره مؤثر است.
  • برای جلوگیری از بیرون آمدن گاز عایق در قسمت داخلی حفره پنجره، یک مهر و موم محکم فراهم می کند.
  • به عنوان یک عایق حرارتی خوب عمل می کند؛ با استفاده از اسپیسر شیشه اطمینان حاصل می شود که حرارت و سیستم های تهویه هوا برای تنظیم درجه حرارت در یک اسپیسر شیشه لازم نیست با کاهش اتلاف حرارت کار کنند. همچنین با تنظیم دمای صفحات، می توان چگالش را از روی پنجره کاهش داد.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.